نماینده ایران ایرانی عربستان حجاج ایرانی

نماینده: ایران ایرانی عربستان حجاج ایرانی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سه سیاست بانک مرکزی جهت مدیریت بازار ارز اعلام شد

با شدت گرفتن نوسان در بازار ارز و رشد قیمت دلار تا مرز پنج هزار تومان، آخر بانک مرکزی برنامه‌های خود جهت کنترل بازار را اعلام کرد.

سه سیاست بانک مرکزی جهت مدیریت بازار ارز اعلام شد

سه سیاست بانک مرکزی جهت مدیریت بازار ارز اعلام شد

عبارات مهم : بازار

با شدت گرفتن نوسان در بازار ارز و رشد قیمت دلار تا مرز پنج هزار تومان، آخر بانک مرکزی برنامه های خود جهت کنترل بازار را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، با اعلام اینکه آرامش در اقتصاد و ثبات بازارهای متفاوت از دست اوردهای این بانک است توضیحاتی در رابطه با جریان فعلی بازار و برنامه های خود جهت مدیریت بازار منتشر کرد.

سه سیاست بانک مرکزی جهت مدیریت بازار ارز اعلام شد

بانک مرکزی اعلام کرد که در یکی دو ماه اخیر بازار ارز دچار اختلال شد و قیمت ارز رشد غیرمنتظره ای را در پیش گرفت که با متغیرها و شاخص های کلان و بنیادین اقتصادی تناسب ندارد بلکه عمدتاً متاثر از بداخلاقی ها، سیاسی کاری ها و القائات خارجی و عملیات سوداگرانه داخلی هست؛ استمرار این روند نگرانی هایی را جهت هموطنان عزیز درخصوص حفظ ارزش دارایی های خود ایجاد کرده هست، بانک مرکزی نگرانی هم میهنان را درک می کند و البته آن را در جهت منافع ملی و رشد و توسعه اقتصادی کشور نمی داند و برخود فرض می داند که از تمام امکانات جهت برون رفت از اوضاع موجود و برگرداندن آرامش به بازار و حفظ و استمرار دستاوردهای حاصله استفاده کند و در این راستا جهت ایجاد اطمینان در فعالان بازار درخصوص توانمندی مجموعه اقتصاد کشور نسبت به ایجاد آرامش و تامین ارز خارجی مورد نیاز تدابیری را اتخاذ کرده است که در زیر کلیات آن اعلام می شود:

١) انتشار گواهی سپرده ریالی: به شبکه بانکی کشور اجازه داده می­شود از ٢٨ بهمن ماه مدت دو هفته نسبت به انتشار گواهی سپرده ریالی با قیمت ۲۰ درصد اقدام کند. اوراق مزبور با سررسید یک سال منتشر خواهند شد و قیمت بازخرید قبل از موعد آن ۱۴ درصد خواهد بود.

با شدت گرفتن نوسان در بازار ارز و رشد قیمت دلار تا مرز پنج هزار تومان، آخر بانک مرکزی برنامه‌های خود جهت کنترل بازار را اعلام کرد.

٢) انتشار گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز: به شبکه بانکی کشور اجازه داده می­شود گواهی سپرده ریالی ارز بنیان با سررسیدهای ۱ و ۲ ساله منتشر کند. قیمت ریال مورد محاسبه در وقت افتتاح گواهی سپرده میانگین یک ماه قبل سامانه سنا خواهد بود و قیمت سود جهت سررسیدهای یاد شده است به ترتیب ۴ و ۴.۵ درصد خواهد بود و در سررسید، ارز یا معادل ریالی آن به قیمت میانگین یک هفته قبل سامانه سنا به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد. در صورت بازخرید این اوراق قبل از سررسید، سود سپرده کوتاه مدت ریالی (۱۰ درصد) به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد.

٣) پیش فروش سکه بهارآزادی: بانک مرکزی نسبت به پیش فروش شش ماهه سکه بهار آزادی با قیمت ۱۴ میلیون ریال و پیش فروش یک ساله سکه بهار آزادی با قیمت ۱۳ میلیون ریال از طریق شعب منتخب بانک ملی اقدام خواهد کرد.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | سررسید | سود سپرده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs