نماینده ایران ایرانی عربستان حجاج ایرانی

نماینده: ایران ایرانی عربستان حجاج ایرانی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث آتش‌سوزی در یک پاساژ جهت کلاهبرداری

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از کشف پرونده حریق عمدی با انگیزه کلاهبرداری از بیمه در آتش سوزی سال گذشته در پاساژی در پا

آتش‌سوزی در یک پاساژ جهت کلاهبرداری

آتش سوزی در یک پاساژ جهت کلاهبرداری

عبارات مهم : اداره

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از کشف پرونده حریق عمدی با انگیزه کلاهبرداری از بیمه در آتش سوزی سال گذشته در پاساژی در پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 30 دقیقه بامداد نخستین روز بهمن ماه پارسال وقوع آتش سوزی یک پاساژ در محدوده خیابان هلال احمر به ایستگاه شماره 5 آتش نشانی و کلانتری 115 رازی اعلام شد که با حضور مأموران آتش نشانی در محل آتش سوزی مهار وخاموش شد.

در ادامه بلافاصله تیم کارشناسی آتش نشانی، جهت مشخص کردن علت آتش سوزی در محل پاساژ حاضر شده است و آخر برابر نظریه نهایی کارشناسان آتش نشانی اعلام شد که حریق به صورت عمدی بوده هست. با اعلام نظریه کارشناسی مبنی بر عمدی بودن حریق، پرونده مقدماتی با عنوان حریق عمدی تشکیل و پرونده در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرارگرفت.

آتش‌سوزی در یک پاساژ جهت کلاهبرداری

با شروع پیگیری به پرونده، کسبه پاساژ که انبارهای آنها نیز دچار حریق صددرصدی شده است و اموال آنها نیز به صورت کامل از میان رفته بود جهت انجام تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ دعوت شدند. با دعوت از مالباختگان وآغاز تحقیقات از آنان، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اطلاع پیداکردند که یکی از کسبه پاساژ به نام داریوش 37 ساله که او نیز در این پرونده اقدام به طرح شکایت کرده، حدودا 10 روز پیش از وقوع حریق در داخل پاساژ و به بهانه تعویض دوربین های مداربسته قدیمی با دوربین های مداربسته تازه اقدام به برداشتن دوربین های داخل پاساژ کرده و از آن تاریخ تاکنون پاساژ فاقد هرگونه دوربین مداربسته هست. همچنین کارآگاهان در قسمت دیگری از تحقیقات خود اطلاع پیداکردند که داریوش در حال حاضر دچار بحران شدید مالی شده است و دارای چندین فقره چک بلامحل و برگشتی در داخل بازار است و از این ناحیه به شدت تحت فشار طلبکاران خود قراردارد.

باتوجه به اطلاعات به دست آمده در طول پیگیری به پرونده و همچنین اعلام نظریه تکمیلی تیم کارشناسی آتش نشانی مبنی بر شروع آتش سوزی از داخل انبار در اختیار داریوش، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی بررسی فرضیه کلاهبرداری از بیمه با ایجاد حریق عمدی به وسیله داریوش را در دستورکار خود قراردادند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از کشف پرونده حریق عمدی با انگیزه کلاهبرداری از بیمه در آتش سوزی سال گذشته در پاساژی در پا

همزمان با شروع بررسی فرضیه اخیر، زن جوانی با مراجعه به اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ مراجعه کرده و ضمن معرفی داریوش به عنوان فردی که اقدام به آتش زدن پاساژ کرده گفت که همسرش به نام بهمن که یکی از کارگران راحت داخل پاساژ است در این کار با داریوش همدست بوده و قرار بوده تا داریوش در ازای همکاری بهمن با وی، او را نیز در پول دریافتی از بیمه شریک خود کند.

با دستگیری و انتقال بهمن 35 ساله به اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، وی در بیانات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با آتش سوزی پاساژ شد وحتی بعد از مواجهه حضوری با همسرش مدعی شد که همسرش به واسطه اختلاف شدیدی که با او دارد و قصد آنها جهت متارکه از یکدیگر هست؛ با انگیزه انتقام گیری او را به دروغ معرفی کرده؛ ولی بعد از ارائه شواهد و دلایل غیر قابل انکار که همگی آنها نشان از حضور مستقیم وی در آتش سوزی داشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: شب اتفاق داریوش از طریق سوراخی که از قبل جهت آتش زدن انبار در دیوار انبار ایجاد کرده بود وارد انبار شد، داریوش با طرح و برنامه جهت آتش زدن انبار، از چند روز پیش از آن اقدام به آوردن چند گالن بنزین به داخل انبار کرده بود و در شب اتفاق من با موتورسیکلت بیرون ایستاده و مراقب اطراف بودم. داریوش بعد از آتش زدن انبار به سرعت از پاساژ بیرون آمد و سوار موتور شد و دو نفری از محل دور شدیم ؛ قرار نبود تمام پاساژ آتش بگیرد ولی آتش به سایر قسمت های پاساژ نیز سرایت پیدا کرد و تمامی پاساژ دچار حریق شد.

باتوجه به اعتراف صریح بهمن به نقش و همکاری داریوش در آتش سوزی داخل پاساژ، داریوش نیز در تاریخ 31 خردادماه امسال دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ایجاد حریق عمدی جهت دریافت پول از بیمه اعتراف کرد.

آتش‌سوزی در یک پاساژ جهت کلاهبرداری

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با برآورد خسارت بیش از یک میلیارد تومانی در این پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم پرونده به نقش و همکاری مستقیم آنها در ایجاد حریق عمدی وهمچنین برآورد اولیه در خصوص میزان خسارت وارده به سایر شکات و مالباختگان، قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 11 پایتخت کشور عزیزمان ایران صادر و متهمان بعد از انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از کشف پرونده حریق عمدی با انگیزه کلاهبرداری از بیمه در آتش سوزی سال گذشته در پاساژی در پا

واژه های کلیدی: اداره | ایران | داریوش | پرونده | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs