نماینده ایران ایرانی عربستان حجاج ایرانی

نماینده: ایران ایرانی عربستان حجاج ایرانی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری محدودیت‌های شرعی فیلم‌های رئال نباید در انیمیشن باشد / حسام‌الدین آشنا

حسام‌الدین آشنا (مشاور رئیس‌جمهور در امور فرهنگی) در مراسم افتتاح مجموعه تولید انیمیشن رایمون شرکت کرد که متن صحبت‌های خود را در این مراسم در کانال تلگرامی‌اش م

محدودیت‌های شرعی فیلم‌های رئال نباید در انیمیشن باشد / حسام‌الدین آشنا

حسام الدین آشنا :محدودیت های شرعی فیلم های رئال نباید در انیمیشن باشد

عبارات مهم : مجموعه

حسام الدین آشنا (مشاور مدیر جمهور در امور فرهنگی) در مراسم افتتاح مجموعه تولید انیمیشن رایمون شرکت کرد که متن صحبت های خود را در این مراسم در کانال تلگرامی اش منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا ،بسیاری از محدودیت هایی که تصور می کنیم در زمینه سینما وجود دارد در حوزه انیمیشن وجود نخواهد داشت و نباید در تولیدات خود دچار بندهای خودساخته شویم. مسئله حجاب در تولیدات انیمیشن قابل حل هست؛ می توانیم در این بعد وارد فضای منزل شویم و شاید محدودیت های شرعی فیلم های رئال را در انیمیشن نداشته باشیم.

محدودیت‌های شرعی فیلم‌های رئال نباید در انیمیشن باشد / حسام‌الدین آشنا

متن یادداشت آشنا به شرح زیر است:«در این مراسم که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، من هم با بیان اینکه سال آینده چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را مراسم خوش حالی خواهیم گرفت، گفتم: چهل سالگی همچنان که در ادبیات ما وجود دارد، سن کمال و پختگی است و آثار چهل سالگی فکری انقلاب اسلامی نیز در فعالیت هایی مانند آنچه امروز افتتاح کردیم بروز و ظهور یافته است.

سپس به نمونه هایی از خام اندیشی های گذشته اشاره کردم و گفتم:بلوغ فعالیت های کشور در حوزه های متفاوت منوط به همکاری و همدلی است واگر راه را طی این ۴۰ سال نمی کردیم، امروز به این نتیجه نمی رسیدیم؛ اگر همدلی ها وجود نداشت هیچگاه شاهد چنین افتتاحی نبودیم، گفت: اگر ۲۰ سال پیش چنین کاری می خواست شکل بگیرد، شاید صداوسیما حکمی می گرفت و می گفت هیچ کس جز من نباید به عرصه بازیسازی و انیمیشن ورود کند یا از سوی دیگر هیئت دولت طی مصوبه ای اعلام می کرد که به جای صرف هزینه های میلیاردی در بخش شخصی این پول باید به بخش دولتی تزریق شود تا بازخوردی داشته باشد.

حسام‌الدین آشنا (مشاور رئیس‌جمهور در امور فرهنگی) در مراسم افتتاح مجموعه تولید انیمیشن رایمون شرکت کرد که متن صحبت‌های خود را در این مراسم در کانال تلگرامی‌اش م

اینجا یک مجموعه ای فناورانه فرهنگی هست؛ ولی ما سال ها در دانشگاه به بحث تقابل تکنولوژی و فرهنگ پرداختیم و مدت ها طول کشید تا متوجه شویم هر توسعه فرهنگی نیاز به فناوری خاص خود دارد. اندیشه فناوری های نرم در کشور ما در ابتدا سرکوب شد؛ اگرچه عده ای به باور آن رسیدند و پای آن ایستادند در این سال ها طول کشید که متوجه شویم که توسعه، ترویج و اشاعه فرهنگی نیاز به فناوری خاص خود دارد و طول کشید که متوجه شویم فناوری منحصر به فناوری های سخت افزاری نیست و ما نیاز به توسعه فناوری های نرم نیز داریم.

بسیار طول کشید تا متوجه شویم ثروت، قدرت و منزلت در کار فرهنگی است همچنین بسیار طول کشید تا متوجه شویم مردم همانطور که آب، هوا و غذا را مصرف می کنند، مصرف کننده محصولات فرهنگی نیز هستند و بالاتر اینکه مردم هم مصرف کننده و هم تولید کننده محتوای فرهنگی هستند.

حال باید بدانیم که کالای فرهنگی هم مانند هر محصول دیگر به زنجیره ارزش، بسته بندی مناسب و جالب و بازاریابی فعال نیاز دارد. با شوخی ادامه دادم که اگر می خواهیم در این مسیر موفق شویم باید به رابطه صلوات فرستادن و کف زدن پی ببریم تا هنگامی که در مراسمی حضور داریم دچار تردید آخر این دو نشویم و یادآور شدم: بسیاری از محدودیت هایی که تصور می کنیم در زمینه سینما وجود دارد در حوزه انیمیشن وجود نخواهد داشت و نباید در تولیدات خود دچار بندهای خودساخته شویم. مسئله حجاب در تولیدات انیمیشن قابل حل هست؛ می توانیم در این بعد وارد فضای منزل شویم و شاید محدودیت های شرعی فیلم های رئال را در انیمیشن نداشته باشیم.

محدودیت‌های شرعی فیلم‌های رئال نباید در انیمیشن باشد / حسام‌الدین آشنا

در آخر نیز دو توصیه داشتم: اول اینکه مناسب است نسبت به ایجاد یک مدرسه آموزش اقدام شود تا براساس آن گام هایی جهت توسعه توانمندی های نیروهای انسانی برداشته شود. و نیز مجموعه ای پژوهشی ایجاد شود تا نسبت به آسیب های موجود انیمشن ایرانی، روندهای محتوایی و فناورانه جهانی، بازارهای داخلی و خارجی و نیازها و خواسته های مصرف کنندگان تحقیقات مورد نیاز را انجام دهند و در این حوزه آینده نگاری کنند.

واژه های کلیدی: مجموعه | فناوری | محدودیت | انیمیشن | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs